Võidupüha ja jaanipäeva tähistamine Ottawas (+ galerii)
juuni 25, 2026Eesti Elu Nr. 25 2026
Reede, 12. juunil pärastlõunal koguneti Ottawas Eesti suursaatkonda, et tähistada koos juba varakult Võidupüha ja jaanipäeva, ühtlasi oli see ka lahkuva suursaadiku hüvastijätt.
Kohal olid Kanada välisministeeriumi, diplomaatilise korpuse ja Eesti diasporaa esindajad nii Vahtralehemaa pealinnast kui ka Montrealist. Sel pidulikul üritusel saadeti tänusõnade ja heade soovidega teele peatselt Kanadast lahkuv Eesti Vabariigi suursaadik Margus Rava ning tema abikaasa pr Tiina Väljaste.
Suursaadik Rava esines päevakohase piduliku kõnega, tutvustades külalistele kaugemalt eestlastele nii tähtsaid päevi – 23. juunit, mil tähistatakse Võidupüha ja 24. juunit, mil tähistatakse suvist pööripäeva – jaanipäeva. Võidupühaga mälestatakse Eesti vägede võitu Saksa Landeswehri üle Võnnu lahingus 23. juunil 1919 a., mil vabastati Võnnu linn ning koos sellega kindlustati Eesti iseseisvus. Kahe nii kõrvuti seisva püha tähistamine maailmas märgistab eestlaste ühtekuuluvustunnet ja tugevdab rahvuslikku identiteeti. Oma kõne lõpus kutsus suursaadik vaatama Eestit tutvustavat videot.
Ametlikule osale järgnes nii siseruumides kui saatkonna aias seltskondlik koosviibimine, mis tänu ilusale ilmale ning sõbralikule meeleolule ei tahtnud lõppeda.